O nas

Gimnastyka artystyczna

Historia

AkroNika powstała z pasji do sportu, jakim jest gimnastyka artystyczna. Poprzez wieloletnie staże treningowe zdobyta wiedza pozwala na szerzenie tej formy ruchu u młodszych pokoleń. Z racji dużego zainteresowania zajęciami z roku na rok rozszerza swą działalność o formy taneczne dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych.

Nasi instruktorzy

Nicole Janowska

Była zawodniczka Poznańskiego klubu MKS Dąbrówka Poznań. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu Gimnastyki Artystycznej. Klasę mistrzowską zdobyła w 2007 roku na Mistrzostwach Polski w Krakowie. Wciąż aktywnie i intensywnie zaraża młodsze pokolenie swoją pasją i zaangażowaniem. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Ukończyła studia Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, zdobywając tytuł magistra fizjoterapii co stanowi uzupełnienie tego rodzaju aktywności.
W wolnym czasie akrobatka powietrzna na kole.

Małgorzata Ciążela

Swoją przygodę z tańcem zaczynała od baletu, a od pięciu lat zajmuje się tańcem współczesnym. Absolwentka Akademi Wychowania Fizycznego w Poznaniu kierunku Taniec w kulturze fizycznej o specjalności tancerz choreo terapeuta. Obecnie kończy studia pedagogiczne. Podczas nauki rozwijała swoje umiejętności m.in. w zakresie tańca współczesnego, klasycznego, technik modern, improwizacji, gimnastyki i akrobatyki.

Sandra Woźniak

Sandra swoją przygodę z gimnastyką artystyczna rozpoczęła w wieku 6 lat. Przez lata osiągnęła bardzo dobre wyniki na zawodach krajowych, jak również międzynarodowych. W wieku 12 lat został jej przyznany tytuł Najlepszej Poznanianki. Po zakończeniu kariery zawodnika zdobyła uprawnienia instruktora gimnastyki artystycznej. Obecnie swoją wiedzę przekazuje najmłodszym pokoleniom. Od 4 lat jest aktywnym zawodnikiem trenującym pole dance. Do tej pory zdobywając m.in.

  • 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Pole Sport w kat. Double
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Świata Pole Sport w kat. Double

W wolnym czasie dokształca również swoje umiejętności w tańcu towarzyskim, aby jak najlepiej szkolić swoje podopieczne pod kontem nie tylko akrobatycznym ale również tanecznym. Na swoich zajęciach zwraca szczególną uwage na estetykę wykonywanego ruchu, rytmiczność i prawidłową postawę.

Aleksandra Żłobecka

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat od tańca towarzyskiego, potem dodając do tego lekcje hip hopu. Następnie przyszedł czas na jazz, modern, aż w końcu show dance, który skradł jej serce. To już 14 rok tanecznej przygody. Taniec to jej pasja, ale i całe życie. Poza trenowaniem i przekazywaniem wiedzy innym, sama spełnia się tanecznie, tańcząc na polskiej scenie rozrywkowej. Zawsze dąży do celu, a swoich podopiecznych kreuje na mistrzów.

Sama zresztą jest mistrzynią Europy w kategorii solo show dance dorośli z roku 2016 federacji WADF.

Julia Pastwa

Julia Pastwa już od najmłodszych lat wiązała swoje życie z tańcem. Próbowała wielu styli tanecznych m.in. tańca towarzyskiego, modern-u, jazzu, hip-hop-u i baletu. W wieku 14 lat dołączyła do formacji turniejowej modern jazzu w szkole tańca Jagielski Dance Project, z którą wielokrotnie osiągała pierwsze miejsca na zawodach takich jak:

  • Ogólnopolski Turniej Tańca 1000 LAKES DANCE CUP,
  • WADF

Od kilku lat Julia realizuje swoją pasję jako trener grup jazzowych i baletowych w toruńskich szkołach tańca, opiekuje się dziećmi na obozach tanecznych, a także prowadzi pokazy i warsztaty w wielu miastach Polski. Pracę łączy ze studiami na kierunku fizjoterapia, co pomaga jej dbać o prawidłowy rozwój psychoruchowy podopiecznych.

Tetiana Fediak

Tetiana swoją przygodę z tańcem zaczęła ponad 10 lat temu. Pozwala jej wyrażać emocje i przekazuje swoją pozytywna energię. Najbardziej lubi pracować z dziećmi, ponieważ są szczere i zawsze z nimi nadaje na tych samych falach. Współpracując z nią możecie liczyć na kreatywność, punktualność, a także wiele miłości do swoich podopiecznych.

Lina Ananieva

Posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne w zakresie choreografii. Uczy takich stylów jak taniec współczesny, nowoczesny i klasyczny, ma 7 letnie doświadczenie w nauczaniu, uczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Pracowała także w zespołach tanecznych oraz balecie pokazowym. Uczestniczy w kursach mistrzowskich nauczycieli zagranicznych:

  • H. Pekha,
  • I. Plotnikova,
  • Ya. Kainar,
  • V. Buchok,
  • M. Martynenko

i wielu innych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!